!

Obserwuj Mnie

Inne decyzje.By  Mariusz Lutka     marca 27, 2016     
Głupota dzisiejszego świata, polega na tym, że ludzie mają zbyt płytkie myślenie związane z postrzeganiem innych, czyli wizualnie można ocenić kto jakim jest człowiekiem, bez konieczności wgłębienia się w realia życiowe. Mamy swoje autorytety i to jest cenne w pogoni za sukcesem, ale mamy również swój mózg, i myślę, że jest on w szczególności teraz potrzebny, w świecie gdzie weryfikuje się ludzi, w świecie gdzie pojawiła się moda na czepianie się osób które są inne od nas, osób które podejmują inne decyzje. 

,,Wszystko co irytuje nas w innych, 
może prowadzić do zrozumienia samego siebie." 

Zamiast wkładać wszystkich do jednego worka, starajmy się najpierw zrozumieć decyzję drugiej osoby, nasz mózg to nie funkcja która działa na zasadzie - czym mniej wykorzystasz teraz, tym więcej zostanie Ci na później, świat nie jest rozpisany na naszych zasadach, ludzkie zachowania nie opierają się na naszych normach, ludzie różnią się poglądami, a życie nie opiera się na szczęściu które przydarzy się nam w danym czasie, tylko na tym jakie decyzje podejmujemy. Często nie rozumiemy swoich zachowań, a myślimy, że rozumiemy zachowanie innych ludzi. Bywamy wielkimi psychologami, i wszystkie decyzje wydają się tak oczywiste, jeżeli chodzi o innych, a gorzej jest sobie poradzić, kiedy dana sytuacja przytrafi się nam. Wtedy podejście do rzeczy zmienia całkowicie odbiór danej sytuacji. 

Starajmy się zrozumieć, pozwólmy aby nasz mózg zaczynał działać, przestańmy pokazywać zawiść i obwiniać innych o swoje problemy, w celu usprawiedliwienia siebie, bo to nie rozwiązanie, to jedynie wieczna ucieczka od rozwoju, od wykorzystania swojego potencjału. Popełniasz błędy? Miej odwagę za nie odpowiadać..,  ,,Twoje życie jest TWOIM życiem, pamiętaj o tym, póki jeszcze je masz."


Jesteś cudem. Bogowie tylko czekają, 
by zacząć się zachwycać.


Pewien indiański chłopiec zapytał kiedyś dziadka:
- Co sądzisz o sytuacji na świecie?
Dziadek odpowiedział:
- Czuje się tak, jakby w moim sercu toczyły
walkę dwa wilki, jeden jest pełen złości 
i nienawiści, drugiego przepełnia miłość,
przebaczenie i pokój.
- Który zwycięży? - Chciał wiedzieć chłopiec.
- Ten, którego karmię - odrzekł na to dziadek.Mariusz Lutka

Jeżeli jesteś zadowolony z przeczytanego artykułu, podziel się nim ze znajomymi. Dziękuję!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz


Google+ Followers

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Translate