!

Obserwuj Mnie

Just smileBy  Mariusz Lutka     lipca 14, 2015     
Kocham uśmiech, kocham rozweselać ludzi, i tu nie ma znaczenia w jaki sposób, zasada jest jedna, ,,lepiej robić idiotę z siebie niż z innych". Nie sztuką jest, się smucić w tym smutnym świecie .. daj coś od siebie, uśmiechnij się. Ludzie potrafią cierpieć przez głupoty, a nie dostrzegają rzeczy dzięki którym mogą być szczęśliwi. I tak toczy się koło, bo zamiast wzajemnie wymieniać się pozytywnymi wrażeniami, to wysłuchujemy wiecznego narzekania, przez co sami tracimy wiarę w uśmiech. Najbardziej bolesnym faktem są ludzie, którzy wykorzystują Twoją dobroć, w takich sytuacjach należałoby dostosować się do ich zachowania .. człowiek wtedy mniej cierpi, ale dlaczego osoby które bawią się naszymi emocjami mają decydować o tym, jakimi jesteśmy ludźmi? ... Albo jestem dobrym człowiekiem, albo nie, i to nie powinno zależeć od drugiego człowieka, tylko ode mnie. 

,,....przestałeś być sobą, pozwoliłeś by inni mówili, że nie jesteś dobry, gdy się zrobiło ciężko, zacząłeś szukać czegoś do obwiniania, jak wielkiego cienia...."

Weź odpowiedzialność za swoje życie, Twoje problemy są Twoimi problemami, albo nauczysz się z nimi radzić albo zaczną się powielać, adekwatnie dostosowując problemy do siebie, zaczniesz się wzmacniać, każde przeciwności sprawiają, że jesteśmy silniejsi, nie możesz kazać komuś iść na trening licząc na to, że Ty staniesz się mocniejszy, tak samo nie możesz obarczać kogoś problemami licząc, że się rozwiążą. Jak chcesz się uśmiechnąć, skoro problemy które masz, zamiast rozwiązywać, to zabierasz wszędzie ze sobą, to tak jakby wysmarować się błotem i zamiast iść pod prysznic, biegalibyśmy po mieszkaniu brudząc wszystko dookoła. Możesz zlecić komuś trudne zadanie, ale jeżeli zrobisz coś sam, to pozyskasz umiejętności i satysfakcję, zamiast tracić pieniądze, przez głupią błahostce uświadomisz sobie, że jednak jesteś wartościową osobą. 

Więc zamiast szerzyć informację jak to jest źle, zrób pierwszy krok żeby to zmienić, pokaż wszystkim jak bardzo się mylą.  

  ......  Bo nawet największy problem może nas rozweselić, zależy to tylko od tego, jak do tego podejdziemy.

,,Macie prawdziwą miłość w waszym człowieczeństwie, dość  nienawiści, tylko brak miłości i nienormalność nienawidzi...".


Mariusz Lutka

Jeżeli jesteś zadowolony z przeczytanego artykułu, podziel się nim ze znajomymi. Dziękuję!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz


Google+ Followers

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Translate