!

Obserwuj Mnie

To te wszystkie małe decyzje tworzą Twoje przeznaczenie.By  Mariusz Lutka     czerwca 03, 2017     
Robimy to co musimy robić, ograniczeni, bez potrzeby wyjścia poza swoje aktualne normy, bez jakichkolwiek zmian tkwimy w mentalnej pułapce, każdy nasz dzień się powtarza, każda decyzja opiera się na tym samym, i tak w kółko. Bez żadnych specjalnych urozmaiceń, kopiujemy w dużym stopniu to co było wczoraj, nie wybieramy nowych dróg ... wyzwań, ponieważ to co jest nowe, jest niepewne,  nie jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Idąc do sklepu przeważnie wybieramy te same produkty, oglądamy te same programy, chodzimy w te same miejsca, żyjemy cały czas tym samym życiem, więc jaka różnica, czy umrzemy dziś czy jutro, skoro wszystko co było do zrealizowania już jest zrealizowane ... poza pewnymi normami społeczeństwa ... auto, dom, rodzina ....itd itd. 

,,W pewnym momencie, znajdujesz się w miejscu, gdzie inteligencja to za mało."

Żyjemy bardzo ostrożnie, nie narażając się na zbędne cierpienie... ale sedno całości polega na tym, że mimo wszystko i tak cierpimy, bez względu jak bardzo ostrożni będziemy, zawsze znajdzie się coś co w tej ostrożności zaniży nasze morale ...nasz organizm sprowadza nas do takiego punktu chcąc nas chronić przed rozczarowaniem, a sam naraża nas na negatywne aspekty, ponieważ, żyjąc cały czas w strachu uciekamy od endorfin, pozytywnych spraw, które są głównym elementem napędzający sens naszego życia....


,,Dlaczego jest tak trudno..., robić małe rzeczy, które mogłyby poprawić moje życie? Sposób, w jaki nasze umysły są skonstruowane to taki, iż nasze umysły są zaprojektowane, aby nas zatrzymać za wszelką cenę, od robienia czegokolwiek, co mogłoby nas zranić ... to jak jesteśmy zbudowani i fakt, że jesteśmy ludźmi, sprawia, że nie jesteśmy stworzeni do robienia rzeczy, które są niewygodne.., przerażające, lub trudne. Nasze mózgi są zaprojektowane, aby chronić nas od tych rzeczy, ponieważ nasze mózgi próbują utrzymać nas przy życiu i żeby coś zmienić, aby zbudować biznes, aby być najlepszym rodzicem, małżonkiem, trzeba robić wszystkie te rzeczy które wiesz, że chcesz zrobić ze swoim życiem, ze swoim światem, ze swoimi marzeniami. będziesz musiał robić rzeczy które są trudne, niepewne lub przerażające ... i to tworzy ten problem, dla nas wszystkich."
Mariusz Lutka

Jeżeli jesteś zadowolony z przeczytanego artykułu, podziel się nim ze znajomymi. Dziękuję!

1 komentarz:

  1. Ludzie lubią być na pozycji ofiary, nie są szczęśliwi ale tkwią w swojej małej bezpiecznej klatce, nie jest im wygodnie ale to znają i za żadne skarby nie chcą się ruszyć z miejsca bo strach jest zbyt wielki. Żeby zapomnieć o niewygodzie uciekają w jakies znane mechanizmy... chwilowe ukojenie nie jest jednak szczęściem. Potrzebują więcej i więcej.
    Trzeba wiele siły i zaparcia by wyjść ze strefy komfortu ofgraniczonej róznymi kodami naszej podświadomości które nie raz są źle zapisane przez złe doświadczenia. Trzeba chcieć... ale łatwiej jest być w pozycji ofiary i zamiast wziąć życie w swoje ręce zwalać winę na... wszystko.. zły świat złe dziecinstwo... złych ludzi... Zmiane trzeba zacząć od siebie :)
    Cudownie widzieć, że są tacy mężczyźni którzy tak pięknie i męsko patrzą na świat.
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń


Google+ Followers

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Translate