!

Obserwuj Mnie

Szczęście to priorytet.By  Mariusz Lutka     czerwca 02, 2015     
Nie mając nic, możesz zdobyć wszystko, więc masz setki powodów do szczęścia. Mając wszystko, możesz stracić wszystko, więc masz setki powodów do nieszczęścia. Tu nie chodzi o to co posiadasz, tylko jakie masz do tego podejście, chodzi tu o Twój sposób myślenia na dany temat. Dla jednych dane wydarzenie to okropna katastrofa, inni postrzegają to jak dar od losu, znak, że trzeba wyrwać się z tej monotonni. Na daną sytuacje można spoglądać z rożnych perspektyw. 

,,Musisz zmienić swój sposób myślenia, przestań patrzyć na ból jak na coś negatywnego. Wszystkie drogi do sukcesu, które musisz przejść, to drogi przez ból, jeśli chcesz osiągnąć sukces to czeka Cię przeprawa przez krainę bólu. Jeśli to byłoby łatwe, to każdy by to osiągnął." 

,,Ludzie zawsze myślą na odwrót i to jest w nich najśmieszniejsze. Śpieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie, by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej, i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości, ani przyszłości. Żyją, jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nie żyli." 

I takie jest właśnie życie, bez względu jak się toczy to zawsze człowiek znajdzie jakąś usterkę. Kobieta będąc z biednym mężczyzną szukać będzie luksusów i flirtować z bogatymi. Inna będąc z bogatym, zatęsknię za przygodą i weźmie się za biednego. Wszystko zależy od naszego podejścia, nie ma znaczenia co się przytrafiło, znaczenie ma jak odbieramy to co się przytrafiło. Bo bez względu w jakim jesteśmy punkcie, istotne jest szczęście. Możemy być bogaci, zdrowi, mieć świetne dzieci, natomiast gdy komplikuje nam się związek, to wszystkie pozytywy, bez znaczenia na ich przewagę, przestają mieć znaczenie, liczy się tylko ta jedyna negatywna sytuacja. Więc nie liczy się to co mamy a czego nie, tylko jak na to postrzegamy. Wszystkie nasze problemy powstają w głowie, a nie w naszym życiu.

Mariusz Lutka

Jeżeli jesteś zadowolony z przeczytanego artykułu, podziel się nim ze znajomymi. Dziękuję!

1 komentarz:

  1. Przeczytałam już kilka postów i podoba mi się twoje myślenie. Twoje słowa motywują :)
    PS. Uwielbiam film "Nietykalni"

    Pozdrawiam, Asia

    OdpowiedzUsuń


Google+ Followers

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Translate