!

Obserwuj Mnie

Oh Ty pesymisto.By  Mariusz Lutka     maja 04, 2017     
Życie w nieświadomości..  Nasz umysł przepełniony jest chęcią odkrywania, głodny wiedzy, tyle celów i planów przed nami, które tak bardzo ekscytują, uśmiech na twarzy, pierwsze porażki które napędzają do dalszego dążenia, chęć udowodnienia światu swojej wielkości. Tak zaczyna się nasza przygoda, mało wiemy ... dużo wiedzieć chcemy, tylko, że czas i otaczające nas realia często zaburzają optymistyczne podejście do świata. Czym większa styczność z tym co dookoła, tym bardziej zaczynamy myśleć, zastanawiać się,..... człowiek który więcej myśli niż robi, sam jest dla siebie niebezpieczny, ponieważ myślenie w połączeniu z negatywnym nastawieniem, nie może dać pozytywnych rezultatów. Trzeba mieć świadomość, że żyjemy w takim a nie innym świecie, więc obwinianiem, zazdrością, ciągłym rozmyślaniem itd itd .... jedynie napędzamy tę maszynę, zaczynamy po prostu stanowić pewny element od którego powinniśmy uciekać.

Mark Twain powiedział kiedyś : ,,Nie ma smutniejszego widoku niż młody pesymista."

Mimo, że jest źle, doszukujmy się uśmiechu, bez względu na okoliczności, dając pozytywną cząstkę siebie. Nie należy odkładać przyjemności na później, należy wszystko ze sobą spójnie komponować, życie jest jedno, nie powinno ono składać się z odrzuconych urozmaiceń w zamian za przymusowe normy, jeżeli dziś damy z siebie wszystko, to nie ma opcji, żeby jutro było gorzej ... jeżeli gorzej będzie, to My już nie mamy na to wpływu, ale mamy świadomość, że zrobiliśmy wszystko.

Mariusz Lutka

Jeżeli jesteś zadowolony z przeczytanego artykułu, podziel się nim ze znajomymi. Dziękuję!

1 komentarz:

  1. Każda porażka nas czegoś uczy i tak powinniśmy do nich podchodzić. Mnie życie co rusz kopie w tyłek i w ogóle nie oszczędza mimo to jeśli się przyjżeć każda porażka..choć swiat mi się walił... sprawiła że jestem kim jestem... i gdy patrze na siebie rozpiera mnie duma... fajnie jest uświadomić sobie że się dało rade :) Zawsze mówie... idź nie ważne że się potkniesz skaleczysz uderzysz... wstawaj i idź dalej i nie zatrzymuj się nigdy po prostu idź... ze łzami w oczach i bólem w sercu ale idź! Nie wiesz gdzie możesz dojść póki tam nie dojdziesz...nie wiesz co jest na prawde możliwe póki nie spróbujesz...
    Lubie taką myśl " Wszyscy mówią, że czegoś się nie da i przychodzi taki jeden który nie wie, że się nie da i on właśnie to robi"

    OdpowiedzUsuń


Google+ Followers

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Translate