!

Obserwuj Mnie

Jednodniowa forma, idealna dieta, film.By  Mariusz Lutka     lutego 23, 2016     
Nie robimy formy na jeden dzień, aktywnością fizyczną zajmuje się cały czas i jest to różnorodność, celem nie jest osiągnąć wymarzone efekty, po czym z ulgą powrócić do poprzednio życia, chodzi tu bardziej o wplątanie aktywności do codziennego życia, nie tracąc świadomości, że tu jednak chodzi o zdrowie, a nie gonienie za modą, używając wszelkich metod nie myśląc o konsekwencjach.

Tak samo jest z dietą, oraz treningami, i troszkę dziwne jest, że wpaja się przeciętnemu człowiekowi stereotyp idealnej diety, dlaczego osoba która startuje na mistrzostwach świata ma mieć takie same normy żywieniowe, co osobnik który po prostu lekko chce poprawić swoją formę? Czasem zamiast używać wyszukiwarek można byłoby użyć swojego mózgu, nie akceptujmy norm, przyczepiając się jako ostatni element pociągu, podążając za resztą, nie widząc celu, ufając komuś kto jest przed nami, osobie która również nie ma swojego zdania, tylko podąża za kimś. 


Jako dodatkowy wpis chciałbym podsumować kila spraw związanych z aktualną dietą, nowym filmem, oraz wiadomościami które od Was dostaje. 

W pierwszej kolejności rozpocznę od tematu związanego z wiadomościami, ponieważ w pewnym sensie będzie to nawiązanie do całości. 

- Ciesze się Waszym zainteresowaniem moją osobą, lecz niestety ciężko mi odpisać na wszystkie wiadomości, w szczególności gdy większość odpowiedzi zamieszczonych jest na stronach. Mimo wszystko to nie ignorancja, raczej brak czasu. Dostaje na prawdę ciekawe wiadomości, i z czasem człowiek boi się nawet otworzyć kolejne. Wiadomości typu, "mógłbyś mi opisać co jest na filmie, bo nie chce mi się oglądać. "hej" "mogę Ci zadać pytanie?"- czyli wiadomość od nieznajomych osób, nie określająca w jakim celu jest pisana, automatycznie zostanie ignorowana, nie jestem punktem informacji, żeby dowiadywać się w czym mogę pomóc, tu należy bezpośrednio pytać.  Jeżeli dana osoba faktycznie ma problem, to po prostu pytanie zadaje, licząc na odpowiedź, a nie stara się nawiązywać konwersację. Ewentualnie proszę pytania zadawać bezpośrednio na blogu, myślę, że w takim przypadku jest znacznie większa szansa na udzielenie odpowiedzi.

Lub na grupie : Motywujemy i Trenujemy. 

- Nowy film został zamieszczony niedawno na YouTube : What you gonna do? Motivation Workout
 i liczę również na Wasze wsparcie, bo nic tak nie motywuje jak zaangażowanie oglądających. Zwracam uwagę na każdy komentarz, każdą subskrypcję, wszystko jest istotne, a świadomość, że się dany film podoba napędza jedynie chęć tworzenia. 

Ok, to teraz małe wzmianki odnośnie diety. 

Jak to aktualnie wygląda? Brak mi czasu na bawienie się w obliczanie kcal, makroskładników, jest to na prawdę czasochłonne, i nieefektowne, na pewno nie dla osoby która traktuje to jako pewien element życia, a nie jak całe życie. Pracuje na kuchni, i gdybym miał wszystko zapisywać co wsadzę do ust, to nie wyglądałoby to za ciekawie. Prawdopodobnie bardzo szybko by mi zbrzydło całe trzymanie diet. Chodzę spać około 24:00/1:00 wstaje około 5:00/7:00 różnie to bywa. Z rana szybkie śniadanie, oparte aktualnie na białku i tłuszczach, czyli np, jajecznica i do tego olej z pestek winogron. Wyeliminowałem słodycze z diety, co nie zmienia faktu, że ich nie jem, od czasu do czasu się coś pojawi ale staram się raczej takich sytuacji unikać. Chleb pszenny zastąpiłem żytnim, ewentualnie Pszenno żytni, lecz węglowodany i tak pojawiają się już w mniejszych ilościach. Ogólnie teraz bazuje na znacznie większej dawce białek i tłuszczy a ucinam węglowodany. 

W diecie w szczególności dominują jajka, wszelkiego rodzaju nabiały, masło orzechowe,bakalie, warzywa oraz oczywiście woda z cytryną, dobrze działka na odkwaszenie organizmu. (nie, smakowa woda to nie to samo). Suplementacja, aktualnie zakupiłem kreatynę - Jabłczan. W planach jest również zakupienie BCAA. 

Myślę, że taki opis w skrócie na chwilę chociaż zaspokoi Waszą potrzebe pozyskiwania informacji, ewentualnie czekam na wiadomości pod postami. 


Mariusz Lutka

Jeżeli jesteś zadowolony z przeczytanego artykułu, podziel się nim ze znajomymi. Dziękuję!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz


Google+ Followers

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Translate