!

Obserwuj Mnie

Zmień perspektywę.By  Mariusz Lutka     lutego 11, 2015     
Dlaczego tak łatwo jest nam krytykować innych, a gdy przychodzi czas na ocenę siebie, to znajdujemy tyle usprawiedliwień? Gdy ktoś osiąga sukces to szukamy elementów które prawdopodobnie mu w tym pomogły, oglądamy tylko okładkę. Natomiast gdy chodzi o nas, zawsze znajdzie się rozwiązanie, zawsze spoglądamy tylko na to co nam przeszkadza. Co by było gdybyśmy zamienili miary którymi mierzymy siebie i innych? Ponieważ tego typu rozumowanie jedynie utwierdza nas w momencie, że nie warto zaczynać. Po co mam do tego dążyć skoro on miał znajomości a ja nie mam? Po co mam do tego
dążyć skoro on miał pieniądze a mi ich brak? Sami usprawiedliwiamy siebie aby czuć się lepiej. Gdyby nasze rozumowanie opierało się na zmianie aspektów, np. Nie miał pieniędzy a mimo to mu się udało, nie miał znajomości a jest tam gdzie ja chcę być. Od razu takie sytuacja uświadamiają nam, że bez względu na cechy poboczne, można osiągnąć zamierzony cel. Mimo wszystko trzymamy się pierwszej opcji, bo jest wygodniejsza, stoimy w miejscu i ciężko nam się rozpędzić, nawet gdy jest taka możliwość, nie używany talent rdzewieje .. traci możliwości, trzeba zrobić pierwszy krok i powoli się rozpędzać a wtedy nic nas nie zatrzyma, będziemy pędzić jak rozpędzona lokomotywa, aż dojdziemy do momentu w którym nie będziemy krytykować innych, tylko samych siebie, za to, że tak długo staliśmy w miejscu, widząc swoje poprzednie wcielenie, będziemy wspominać i śmiać się z siebie, poświęcać 100% uwagi swojemu życiu, poświęcać wszystko, żeby udoskonalać swoje niedoskonałości.

Mariusz Lutka

Jeżeli jesteś zadowolony z przeczytanego artykułu, podziel się nim ze znajomymi. Dziękuję!

1 komentarz:

  1. Piszesz tak że aż chce się czytać i masz w 100% rację :) Łatwo jest krytykować innych... zamiast ich podziwiać że mają chęci i pasje.. ludzie są różni.. :) super blog. :)
    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń


Google+ Followers

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Translate