!

Obserwuj Mnie

Potęga uśmiechu !By  Mariusz Lutka     listopada 17, 2014     
Przebywamy w negatywnie nastawionym otoczeniu, gdzie się nie spojrzy to ludzie albo smutni, albo spoglądają na Ciebie jakbyś był ich największym wrogiem, bolesna sprawa, bo wiadomo .. jeżeli wychodzisz z domu i masz akurat problemy, mimo to, ty po wyjściu się uśmiechasz, no bo po co się załamywać i rozczulać, przecież nic Ci to nie da... więc wychodzisz z domu pełen uśmiechu i idziesz do ludzi z takimi minami..., żyć się nie chce. Odbiegasz od tych negatywnych emocji, bo wiadomo, z kłótni rodzi się kłótnia, więc gdy ktoś Cię krytykuje, z kimś się kłócisz .. uśmiechnij się, taka zagrywka powala najtwardszych. Sęk polega w tym że uśmiech to wspaniała sprawa, nie chcemy widzieć ludzi którzy bez przerwy narzekają .. tylko takich którzy
poprawiają nam humor, uśmiechają się .. oni chcą tak samo postrzegać nas. Uśmiechając się zapominamy o
problemach, możemy osiągnąć więcej.. a ciągnąć passę smutku jedynie w tym się pogłębiamy .. spadamy na dno .. niżej i niżej, obwiniając siebie za wszystko, ujmując swoje umiejętności .. popadamy w depresję .. nic nie robimy, siedzimy w domu bezczynnie, a gdy tak siedzimy to dalej nic nie osiągamy .. i znowu .. większa depresja ... mniej osiągniętych celów .. mniej celów jeszcze większa depresja itd itd itd ... aż się nie dziwić że wtedy życie wydaje się do dupy. Wyobraź sobie taką sytuacje.. Twój pies wywala kwiatek na ziemie, dywan cały brudny .. wkurzasz się, krzyczysz na psa .. idziesz do kuchni, w nerwach przecinasz się nożem .. jeszcze większe nerwy .. przez przypadek oblewasz się sokiem. .. dochodzisz do świadomości że masz okropny dzień .. a skoro tak myślisz to tak będzie, bo na siłę sobie coś wmawiasz.. A teraz ta sama sytuacja tylko zamiast krzyku jest śmiech .. bo co w tym strasznego ? Ludzie umierają .. wielkie katastrofy zabierają całe majątki, wypadki zabierają rodziny.. a Ty masz sobie zniszczyć życie przez kwiatka .... uśmiechnij się .. to nic strasznego, przez takie głupie sprawy obniżasz wartość swojego życia. Uśmiechaj się do ludzi na ulicy .. nawet jeżeli oni się nie uśmiechają .. to Ty się uśmiechnij, bądź świadomy że w małym stopniu zmieniłeś kogoś życie, bo gdyby była odwrotna sytuacja i ktoś posłałby Tobie uśmiech .. to mimo nerwów nie zrobiłoby Ci się miło ? Mamy wielką moc .. Uśmiechaj się kiedy tylko możesz. Bo Twoje życie .. warte jest uśmiechu.

Mariusz Lutka

Jeżeli jesteś zadowolony z przeczytanego artykułu, podziel się nim ze znajomymi. Dziękuję!

2 komentarze:

  1. uśmiech pomaga poprawić dzień nawet najbardziej załamanemu człowiekowi, ale przyklejony uśmiech, który nie jest szczery odbiera nam radość z tych prawdziwych dobrych emocji. dobrze piszesz, przyjemnie się czyta, pozdrawiam :)


    naine. //www.naine.blog.pl

    OdpowiedzUsuń
  2. osoba smuta powinna podejść do lustra i na siłę się uśmiechać, zmieni to od razu jej humor ..to tak jak gdy ktoś jest zły na Ciebie a Ty zrobisz coś śmiesznego .. łatwo zmienić jego postawe .. gdy jest odwrodnie, osoba jest pełna radości .. to trudno ją zezłościc :) bardzo dziękuje za opinie i pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń


Google+ Followers

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Translate