!

Obserwuj Mnie

doceń Małe, bardziej cieszy.By  Mariusz Lutka     grudnia 08, 2015     
Powodem naszego niezadowolenia emocjonalnego nie jest fakt, że mamy za mało... czasem nie możemy być szczęśliwi bo mamy za dużo.. I o co tu dokładnie chodzi? Z dnia na dzień zdobywamy swoje małe cele..są małe, ale sprawiają nam ogromną radość, mentalnie nie możemy zbyt długo czerpać z nich satysfakcji, więc pojawia się ich coraz więcej, są coraz większe, apetyt na realizacje wzrasta, ale w pewnym momencie dochodzimy do momentu kiedy nasze umiejętności są za małe w stosunku do celu... więc się zatrzymujemy, stoimy patrząc się na wielki mur, nie mogąc go przeskoczyć, nie obchodzi nas to co było wcześniej, cały czas jesteśmy wpatrzeni w zimne mury, całe życie zadręczamy się o ten jeden element, bez specjalnej chęci do zwiększenia swoich możliwości, i co z tego, że wcześniej tyle pozyskaliśmy skoro teraz się nie udało. 

Najlepszy przykład, jak mały element który w pogoni za większymi, może również być zadowalający...
Jesteś milionerem, masz wszystko, nie satysfakcjonują Cię kontrakty za 100 tysięcy, są to dla Ciebie śmieszne pieniądze, jesteś przecież na szczycie, w pewnym momencie noga Ci się podwija, lądujesz na ulicy tracąc wszystko, w tym momencie sumy, rzeczy z których kiedyś się naśmiewałeś, są czymś o czym teraz marzysz. Dlaczego takie małe elementy które kiedyś były niczym dla danego człowieka, teraz potrafią mu dać szczęście? Przecież niedawno były bezwartościowe a teraz mogą być spełnieniem marzeń?

Nauczcie się cieszyć z małych sukcesów, odwróćcie się od zimnego muru i zobaczcie jak wiele sukcesów macie za sobą, jak wiele udało wam się osiągnąć. 

Gdy człowiek jest spragniony, nie myśli o szampanach za tysiące dolarów, w takich momentach największą radość potrafi dać zwykła woda. Nic specjalnego, a codziennie potrafi dawać szczęście.
Mariusz Lutka

Jeżeli jesteś zadowolony z przeczytanego artykułu, podziel się nim ze znajomymi. Dziękuję!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz


Google+ Followers

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Translate